7. Operator i programista CNC – czy warto? Jak znaleźć pracę? - EasyCncStart
Witamy w EasyCNCStart!
EasyCncStartEasyCncStartEasyCncStart
(Poniedziałek-Sobota)
United Kingdom

Operator i programista CNC – czy warto? Jak znaleźć pracę?

W sieci często pojawiają się pytania, czy praca na stanowisku operatora lub programisty jest atrakcyjna. Pod względem zarobków, na pewno. Warto w tym miejscu podkreślić, że  fachowcy w tej dziedzinie są poszukiwani przez wiele firm. Kandydaci nie mogą więc narzekać na brak ofert pracy. Zwłaszcza gdy spełniają kluczowe kryteria, związane z posiadanymi umiejętnościami i doświadczeniem.

Niezbędna jest przy tym precyzja oraz odpowiednie podejście do pełnionych obowiązków. W Wielkiej Brytanii i innych krajach potrzebna będzie również podstawowa znajomość języka angielskiego. Biorąc jednak pod uwagę wszelkie poruszone informacje, śmiało można uznać, iż jest to praca, którą warto się zainteresować.

Jak znaleźć pracę w UK jako operator i programista CNC z doświadczeniem?

Wielka Brytania to odrobinę inny świat w kwestii standardów ubiegania się o pracę. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia, żeby zorientować się, że pisemne potwierdzenie kwalifikacji bardzo rzadko jest dla pracodawców istotne. Brytyjscy pracodawcy podejrzliwie podchodzą do takich dokumentów wystawianych poza UK.

Tymczasem samo doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce może być wystarczające, aby zdobyć dobrą pracę w UK. Istotne wydaje się jednak to, aby przedstawić swoje umiejętności, na przykład w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. W zdobyciu stanowiska pomoże również ukończenie kursu doszkalającego na terenie UK.

Nie oznacza to, że warto odbyć jakiekolwiek szkolenie. Kurs, któremu poświęcisz swój czas i energię, musi dotyczyć zagadnień, które będą dla Ciebie jakimkolwiek rozwojem. Jednocześnie jego zakres szkolenia powinien też odpowiadać potrzebom Twojego potencjalnego pracodawcy.

Sprawdź: Ile zarabia Operator, Setter i Programmer CNC w UK?

Jak znaleźć pracę w UK jako operator i programista CNC bez doświadczenia?

Rozpoczęcie pracy w kompletnie nowym zawodzie zawsze jest wyzwaniem, ale nie jest niemożliwe. Operatorem, setterem i programistą CNC w UK można zostać po odbyciu 4-letniego stażu, tak zaawansowanego apprenticeship. W jego trakcie praktykant zdobywa niezbędną wiedzę i doświadczenie zawodowe.

Rozpocząć apprenticeship może właściwie każdy, ale z racji długości trwania stażu rzadko jest to atrakcyjny sposób zdobycia zawodu.  Zarobki, jakich stażysta może się spodziewać, diametralnie odbiegają od średnich stawek w tej branży i wynoszą od £600 do  £1 000 miesięcznie.

Istnieją jednak sposoby, żeby szkolenie wyglądało odrobinę inaczej. Przede wszystkim trzeba znaleźć zatrudnienie w miejscu, w którym maszyny CNC są używane. Stanowisko nie ma większego znaczenia. Dużo ważniejsze jest, żeby było to miejsce przyjazne dla pracowników. Twoim celem jest bowiem przeniesienie się na stanowisko operatora CNC, Settera CNC lub programisty CNC i przeszkolenie w trakcie pracy.

Oczywiście coś musi przekonać pracodawcę, żeby wybrał właśnie Ciebie. Potrzebujesz przynajmniej podstawowego przygotowania teoretycznego do pracy z maszynami sterowanymi numerycznie. Nie musi być to szczegółowa wiedza i może się ograniczać tylko do tego, co przydaje się podczas pracy na interesującym Cię stanowisku.

Jak samodzielnie się szkolić w zawodzie operatora i programisty CNC?

Dużo wiedzy na temat obsługi i programowania maszyn CNC można znaleźć w Internecie. Wiele serwisów dostarcza bardzo dużo aktualnych informacji związanych z branżą CNC.

Dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w zawodzie operatora i programisty CNC, ale jednocześnie pracują na pełen etat, nauka zdalna wydaje się wygodnym rozwiązaniem. Jednak w ten sposób łatwo się zniechęcić. Nawet dobrze przygotowane kursy online dla początkujących mają problem z jakością części praktycznej. W jej ramach oferują najczęściej wykonywanie zadań teoretycznych i dostarczenie materiałów szkoleniowych, przez których przebrnięcie jest sporym wyzwaniem.

Zupełnie inaczej jest w trakcie kursów stacjonarnych, gdzie symulator jest standardowym sprzętem ćwiczeniowym. Takie kursy oczywiście nie zastąpią w stu procentach praktycznego doświadczenia w pracy z maszynami CNC, ale pomagają szybko i skutecznie przyswoić podstawową wiedzę. Co więcej, okażą się świetnym przetarciem przed faktyczną pracą. Dzięki nim rozpoczęcie i rozwój kariery w zawodzie okaże się znacznie łatwiejsze. Z tego powodu warto się takimi kursami zainteresować.

Symulatory jakich używamy podczas kursu dają gwarancję szybkiego przyswajania wiedzy.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)

Umów darmowe konsultacje

maj 2024
pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2